Kırıkkale’den Giden Sağlık Ekipleri Marmaris ve Manavgat’ta Söndürme Çalışmalarına Destek Oluyor

8 / 100

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 ve UMKE ekipleri yangın söndürme çalışmalarına ve dumandan etkilenen vatandaşlara müdahale ediyor.

Konu ile ilgili Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Geçtiğimiz hafta başlayan ve etkisini halen devam ettiren Marmaris ve Manavgat’taki yangınlara müdahale için görevlendirilen tam donanımlı 112 Ambulansımız ile UMKE ekibimiz yangın söndürme çalışmalarına destek olmaya devam ederken, dumandan etkilenen vatandaşlara ise ilk müdahalelerini yaparak ilgili sağlık kuruluşuna ulaşmalarını sağlıyorlar.

Ülkemizin önemli turizm merkezi olan Antalya’nın Manavgat ilçesinde Çarşamba günü öğle saatlerinde başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Müdürlüğümüze bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliğimiz emrinde görevli 1 adet 112 Acil Ambulansımız ve 3 kişiden oluşan sağlık ekibimiz, can ve mal kayıplarının yaşandığı bölgede karbonmonoksit gazından veya yangından etkilenen vatandaşları ilk müdahalelerini yaparak ilgili sağlık tesislerine ulaştırıyorlar.

Öte yandan Muğla’nın Marmaris ilçesinde devam eden yangına müdahale için birçok il ile birlikte müdürlüğümüze bağlı 1 doktor, 2 paramedik ve 1 sağlık memurundan oluşan 4 kişilik UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) timi bölgedeki söndürme çalışmalarına destek olarak görevlerini devam ettiriyorlar. Yangından ve karbonmonksit gazından etkilenen söndürme görevlileri ile vatandaşlara ilk tedavilerini yapan ekiplerimiz, hastaların bölgedeki 112 ekipleri aracılığı ile sağlık kuruluşuna sevklerine yardımcı oluyorlar.

About admin

Check Also

Kırıkkale’de Balık Tutmak İçin Girdiği Kızılırmak Nehrinde Mahsur Kalan Kişi Kurtarıldı

4 / 100 Altyapı Rank Math SEO Kırıkkale’de balık tutmak için Kızılırmak nehrine giren kişi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir